ENTOMOLOGIE

Je to již více let, co jsem chodil se sestrou do entomologického kroužku. Nelíbilo se nám ale,  že profesor  Strejček nás pořád nutil, abychom si vybrali o kterou čeleď hmyzu se budeme zajímat. Připadá mi to jako hloupost.  Zajímají mne brouci, motýli i pavouci stejně jako ptáci, ryby, ještěři, lesní zvěř, vesmír a spousta dalších zajímavých věcí kolem nás. Profesor Strejček je zajisté znalec v oboru entomologie, avšak jeho typ vedení kroužku mne nenadchl, když jsem chodil později jinam, bylo to odlišné, jezdilo se na výpravy, a s naší vedoucím byla pořád legrace. 

Pan Strejček stále trval na tom, abychom u nalezených exemplářů zapsali  přesnou zeměpisnou šířku a délku. Bez toho je prý exemplář bezcenný. Nepomohl mi proto s určením spousty pěkných brouků, které jsem našel na chalupě v Třebkově a jinde. Proto jsme přestali ke Strejčkovi chodit. Brouky, pavouky a jinou havěť již nesbírám, pouze je fotografuji.

Mám sbírku motýlů a brouků. Odchoval jsem několikrát mláďata křižáka obecného (Araneus diadematus). Často chodíme ven do přírody s tátou fotografovat a nebo jen tak pozorovat život v ní.

 

Na ukázku  představuji několik  našich fotografií. Pravému entomologovi by se až tak asi nelíbily nejen proto, že na nich jsou pavouci, ale i proto, že nejsou objekty na nich nejsou rozeznatelné k přesnému určení druhů. Záběry jsou spíše umělecké a zachycují náladu přírody v různých částech dne. Obvyklejší snímky hmyzu si můžete prohlédnout v galerii

 

Coby malý hoch jsem v počátcích zákmu o svět drobných živočichů uspěl i v soutěžích časopisu Říše divů. Poprvé s obrázky  ze života hmyzu /kresby už  bohužel nemám /a podruhé s reportáží

en1.JPG (33341 bytes) 003.jpg (33284 bytes)
náladové snímky celá galerie

 

Odkazy na další moje stránky:

Astronomie / Hudba / Teraristika / Fantasy / Časopis  

 něco o mně / zpět na domovskou stránku  

 

mailto:dorblin@seznam.cz  

© Petr Hejna ml. 2000 - 2001  

aktualizace: květen 2008

    

   HERE IS THIS WEBSITE IN ENGLISH VERSION