K mým dalším koníčkům patří dřevořezba, chodíval jsem i na kroužek řezbářství, kde jsme se naučil základy práce se dřevem, chcete-li si něco také vyřezat, tak vám poradím.
Na vyřezávání je nejlepší lípa, protože její dřevo je správně a vhodně měkké. Nedoporučuji vám, abyste si kupovali levná dlátka z nekvalitní oceli, protože i přes nejdůkladnější naostření se rychle tupí, lehko se na nich tvoří zuby a někdy i reznou. Nejlepší jsou dlátka s dubovou rukojetí, která se v obchodě seženou sice velmi draze, ale zato jsou kvalitní a mnohem více vydrží. Máte-li již dlátka, potřebujete ještě dílnu, nebo alespoň vyhrazené místo, kde budete mít buďto ponk, nebo alespoň na stole svěrák, do kterého se upevní připravené dřevo. Když máte podle plánované práce /soška nebo reliéf/ vybraný špalíček nebo desku, upevníte ho do svěráku přiměřenou silou, aby se dřevo nehýbalo, nebo neprasklo. Řezat musíte vždy po směru růstu a od těla, ne proti tělu a proti vláknům těla. Dřevo se pak třepí, a to nevypadá příliš hezky. Při vyřezávání musíte být takš
trpělivý a ne, když se vám něco nepovede, hned házet dlátka do kouta a řezby do kamen. Ještě doporučuji natřít řezby proti vlhkosti a hnilobě šelakem, či jiným lakem s obsahem vosku.